Володимир Воропай: Як перебудувати будівлю XVIII століття, цеху фабрики Roshen, в сучасний open спасе

Влітку поточного року центральний офіс української кондитерської корпорації Roshen змінив локацію – тепер він розташовується на території її фабрики по проспекту Науки в Києві в одному з колишніх промислових будівель. Створення нового простору стало можливим завдяки диверсифікації виробництва, в результаті якої кілька цехів були звільнені від технічного обладнання. Було прийнято рішення облаштувати в одному з них сучасні open space офіси для співробітників підприємства. Редевелопмент старого цеху – частина масштабної реконструкції фабрики, що включає також благоустрій її території з будівництвом льодової ковзанки площею 2000 м2 і динамічного фонтану. Новий громадський простір отримало назву Roshen Plaza.

Над проектом реконструкції фабрики Roshen працювали архітектурні бюро з України та Франції, які були відповідальні за три етапи – переобладнання старого цеху під офісні приміщення та реновацію фасаду, а також благоустрій території. На сьогоднішній день завершені перші дві стадії і частина робіт по третій. Генеральним підрядником виступила компанія VOROPAY CONSTRUCTION, яка також виконала частину субпідрядних робіт. Детальніше про проект розповів її засновник Володимир Воропай.

Ви називаєте цей проект одним з найскладніших за останній час, але і одним з найцікавіших. Чому?

В даному проекті взяли участь понад 35 компаній, включаючи службу замовника, три проектні організації та підрядні фірми, одночасно на будівельному майданчику могло знаходитися 220-250 чоловік. Складність полягала в тому, щоб виконати його в терміни при такій кількості учасників. Крім того, окрім трьох основних планів, у деяких підрядників виникла необхідність створити свої креслення, наприклад, системи вентиляції та кондиціонування, ін. Нам потрібно комунікацію всіх учасників і їх розробок. Виходила дуже довга гілка погоджувальних структур.

Володимир Воропай CEO&FOUNDER VOROPAY CONSTRUCTION

Які роботи виконала компанія VOROPAY CONSTRUCTION в рамках проекту реконструкції та благоустрою території фабрики Roshen?

В рамках першого етапу проекту ми повністю реконструювали 4-поверхову будівлю XVIII століття – виконали посилення залізобетонних перекриттів, зробили перепланування, побудували сходові майданчики та шляхи евакуації, встановили ліфт, поміняли покриття покрівлі та інженерію, утеплили об’єкт. Площа, з якої ми працювали в рамках даного етапу, – 3500 м2.

Етап благоустрою був не менше складним і масштабним. Він передбачав облаштування 5500 м2 території, включаючи будівництво виїзду і екопаркінга для співробітників компанії і екскурсійних автобусів, заміну інженерних комунікацій, укладання дорожнього покриття і озеленення.

Скільки часу зайняло виконання цих двох етапів?

Спочатку VOROPAY CONSTRUCTION брала участь в цьому проекті як субпідрядна компанія, але потім замовник перепідписав договір на генеральний підряд. В ролі генерального підрядника ми приступили в серпні минулого року, а завершили на початку липня поточного року. Тобто ми працювали над цим проектом майже 12 місяців.

На даний момент проводиться тендер по завершального етапу реконструкції фабрики Roshen. Тим не менш, компанія VOROPAY CONSTRUCTION продовжує роботи на її території. З чим це пов’язано?

Дійсно, зараз проводиться відбір компаній на участь у фінальному етапі проекту реконструкції фабрики Roshen, в рамках якого, серед іншого, заплановано облаштування на її території льодового катка і фонтану.

У той же час ми продовжуємо працювати на фабриці Roshen, проте за зовсім іншим замовленням. Замовник, вже знаючи наш професійний підхід завдяки проекту реконструкції, запросив виконати інший обсяг робіт. Хочу зауважити, що подібна ситуація закономірна для нашої компанії. Так, при будівництві відомої київського готелю Hilton Kyiv ми починали з невеликого замовлення, а згодом обсяг робіт був збільшений для нас.